fb pixel
logo F1live.cz

Horner žádá změny: Všichni odtud odcházíme trochu na šrot

Christian Horner a Max Verstappen po pretekoch v Las Vegas
© Getty Images/RB Content Pool
Milan Kubala
Milan Kubala20. 11. 2023

Následující týden bude pro kolotoč Formule 1 dosti vyčerpávající. Po víkendu v Las Vegas se totiž přesune o celých dvanáct časových pásem do Abú Dhabí, kde ho čeká závěrečný podnik roku. Podle Christiana Hornera budou mít s takovou drastickou změnou všichni problémy. Žádá proto, aby na to F1 příští rok brala ohled.

Tuto sezónu F1 uzavírá vyčerpávající šprint až do konce, vzhledem k tomu, že během šesti týdnů se koná pět velkých cen. Poslední dvě navíc dělí dvanáct časových pásem. Příští rok to bude ještě horší; v úplném závěru roku nás čekají dva trojzávody po sobě. Ten poslední se skládá ze závodů v Las Vegas, Kataru a Abú Dhabí.

„Tohle byl velký podnik. Jako u všeho, i teď se bude muset vrhnout na menší debriefing toho, co bylo dobré a co je třeba ještě trochu vyladit,“ říká Christian Horner, šéf Red Bull Racing. „Je fenomenální, jaký byl o tento závod zájem. Nicméně, bylo to první podujatí, a tak si budeme muset vzít mnoho ponaučení.“

Kromě zjištění, že kanály je třeba přivařit nebo zabetonovat, se organizátor bude muset zamyslet i nad časovou organizací závodu. „Jednou z věcí, na které se chceme podívat, je harmonogram jízd. Pro celý tým je to brutální, stejně tak pro všechny muže a ženy v zákulisí. Myslím si, že všichni budou odcházet z Las Vegas trochu na šrot.“

„Musíme se podívat na to, jak to do budoucna zlepšit. Jedeme tu velmi pozdě v noci, takže možná bychom to měli přesunout na trochu dřívější večerní čas,“ zamýšlel se Horner. Velká cena Las Vegas začala v 22 hodin místního času, ale například kvalifikace byla naplánována na půlnoc.

Tyto šílené časy znamenaly, že fanouškovská základna v Evropě si musela přivstat. Paradoxní však je, že nejhorší podmínky na sledování závodu měli právě Američané, minimálně ti z východního pobřeží. Pro ně začínala kvalifikace ve tři ráno, přestože žijí ve stejné zemi.

„Nikdy úplně nespokojíte televizní diváky. Toto je americký závod, takže kdybychom jeli v osm večer, všem by to bylo trochu příjemnější,“ vzkázal Horner.

Související zprávy