logo F1live.cz

Alpine představil světu monopost A524

Alpine A524
© Alpine
Matúš Pavlík
Matúš Pavlík7. 2. 2024

Čtvrtým hráčem na scéně je Alpine. Francouzský tým loni zklamal. Během sezóny došlo k dalším čistkám ve vedení stáje, která je technicky i personálně nedostatečně vybavená. Do nové sezóny však vstupuje s cílem ukázat zlepšení, což vlastně platí i pro všechny její konkurenty.

Tovární tým francouzské automobilky Renault nebyl schopen vystoupit ze svého stínu a po návratu do Formule 1 stále čeká na velký úspěch. Nedostatečný výkon pohonné jednotky, problémy se spolehlivostí, nedostatečná infrastruktura nebo nestabilní vedení. To vše jsou problémy Alpinu, na které chce v roce 2024 zapomenout.

Nádejí týmu i automobilky bude v nové sezóně monopost A524, který se v rukou nezměněné jezdecké dvojice Pierre Gasly – Esteban Ocon bude snažit o pozvednutí francouzské vlajky až na nejvyšší stupínek.

Tým představil ve svém sídle v Enstone skutečné auto, ne maketu, a spolu s ním i nový prototyp A424 pro mistrovství světa vytrvalostních závodů v nejvyšší třídě Hypercar.

Stejně jako v loňském a předloňském roce představil tým speciální růžové zbarvení, které bude použito na osmi velkých cenách této sezóny. S rukou na srdci je však třeba říci, že nový vůz Alpinu je lakován zhruba z dvaceti procent, takže to není velký rozdíl.