logo F1live.cz

Krkolomný název, zajímavý vzhled. RB hlásí návrat k barvám z období Toro Rosso

Visa CashApp VCARB 01
© RB Content Pool
Tomáš Masár
Tomáš Masár9. 2. 2024

Jako v pořadí čtvrtý tým představilo monopost pro rok 2024 „béčko“ Red Bullu. Visa Cash App RB F1 Team nebo zkráceně pouze „RB“, ukázalo světu nové dílo ze své garáže v pátek v ranních hodinách na představení v Las Vegas. Nový monopost s označením VCARB 01 nás zaujal zejména tím, že se barevně ponáší na někdejší monoposty Toro Rosso.

Jezdecká sestava týmu z Faenzy zůstává pro rok 2024 nezměněna – za italský celek budou i nadále závodit Daniel Ricciardo a Juki Cunoda. Mění se však všechno ostatní. Sesterský tým Red Bullu si prošel nejen změnou názvu, ale avizuje i částečné přesunutí na Britské ostrovy, a to pro záměr úžeji spolupracovat s týmem z Milton Keynes.

Kromě toho se opětovně mění barevné schéma monopostu a zejména týmové ambice. Zatímco v předchozích několika letech bylo AlphaTauri zpravidla jen do počtu, od nové sezóny a specificky v následujících letech by RB chtělo hrát „první ligu“.

V neposlední řadě dochází ke změně i v čele stáje. Dlouholetého šéfa Franze Tosta nahradí Laurent Mekies, který donedávna zastával jednu z předních funkcí ve Ferrari a který hodlá přinést do týmu „nový vítr“.

Související zprávy