logo F1live.cz

Hamilton chce pomoci Mercedesu vstát: Poslední dva roky nás připoutaly k zemi

Lewis Hamilton a Mercedes W15
© Sam Bloxham/Mercedes
Milan Kubala
Milan Kubala14. 2. 2024

Když dnes Lewis Hamilton usedl do monopostu W15, bylo mu už jasné, že toto je poslední Mercedes, do kterého nastoupí během své kariéry. To však neznamená, že by už byl myšlenkami s Ferrari. Sedminásobný mistr světa tvrdí, že před novou sezónou nikdy necítil větší motivaci než nyní. Chce pomoci Mercedesu opět povstat.

Pokud se to podaří, bude to skutečné povstání z popela. Stříbrné šípy v posledních dvou sezónách marně hledaly světlo na konci tunelu, nyní však věří, že ho našly. Stačí jej jen následovat.

“Během zimního tréninku jsem se soustředil na to, abychom tento tým vrátili na pozice, na kterých jsme se kdysi nacházeli,” prohlásil odhodlaně Lewis Hamilton. “Za sebou máme dva těžké roky, které nás opravdu připoutaly k zemi. Pomohly nám však přeskupit síly, přehodnotit určité věci a nyní pokračujeme v tomto důležitém procesu. V práci jsme důslední, snažíme se pochopit data a auto.”

“Během posledních dvou let jsme se poučili, což nám pomohlo najít nový směr. Umožnilo nám to najít naši Polárku. Čeká nás ještě hodně práce, ale každé výzvě se postavíme čelem,” oznámil rodák ze Stevenage.

Sedminásobný mistr světa je ve specifické pozici, na kterou není zvyklý. Během své celé kariéry jen jednou změnil stáj, přičemž při přestupu z McLarenu do Mercedesu o tom takto brzy nevěděl. Nyní se tedy bude snažit pomáhat inženýrům Mercedesu s vědomím, že si na prsou hřeje hada; pomáhá týmu, který za rok bude jeho soupeřem a pokusí se mu zhatit mistrovský sen s Ferrari.

Hamilton ujistil, že mu nechybí potřebný zápal. “Cítím se tak motivovaný a soustředěný, jak jsem nikdy nebyl. Každý rok opakujete, že jste ve lepší formě než kdykoliv předtím, a různé další věci. Avšak, já cítím, že nyní jsem pracoval usilovněji, přípravě na tento rok jsem věnoval více času a pozornosti. Nikdy bych si nemyslel, že v této fázi mého života budu takto hladový.”

“Zaznamenat s týmem úspěšný konec by bylo jako ze sna. Spolu jsme si toho hodně prošli, takže ukončit to s úspěchem a pomoci jim dostat se zpět na čelo by byla pro mě ta největší čest,” uvedl sedminásobný šampion.