logo F1live.cz

První trénink v Džiddě ovládl Verstappen před Alonsem

Max Verstappen
© Getty Images / Red Bull Content Pool
Matúš Pavlík
Matúš Pavlík7. 3. 2024

Úvod saúdskoarabského víkendu nám proběhl v ospalé atmosféře čtvrtečního odpoledne. V Saúdské Arábii sice vládne slunečné počasí, ale zároveň dost větrné. První trénink proběhl bez větších incidentů a nejrychlejší čas zaznamenal Max Verstappen.

Prvních šedesát minut víkendu v Džiddě proběhlo v takovém klidu a pohodě, že vlastně nemáme ani o čem reportovat. Jediný, kdo to o sobě nebude říkat, je Lance Stroll. Ten v úvodu jízd narazil do zdi na vnitřní straně jedné ze zatáček. Nepříjemně vypadající náraz sice neznamenal konec jeho účinkování v prvním tréninku, ale znamenal zničené kryty kol a poškozené přední křídlo i přední brzdu.

Týmy se od úvodu rozcvičovaly a ve střední fázi přišel čas na kvalifikační simulace. Prakticky všichni si vyzkoušeli několik kol a i když to zpočátku vypadalo poměrně vyrovnaně, Max Verstappen svým druhým časem poskočil dost na to, aby ho už nikdo nedohonil. Nizozemský závodník tak podobně jako závod v Bahrajnu ovládl i první trénink v Saúdské Arábii.

Za ním skončil se ztrátou 186 tisícin sekundy Fernando Alonso, který to zkoušel mezi posledními a možná tedy zároveň měl nejlepší podmínky. Třetí skončil se ztrátou asi dvou desetin Sergio Pérez.

I zbytek startovního pole se nám zařadil více-méně podle papírových předpokladů. Čtvrté místo obsadil George Russell a za ním se umístili piloti Ferrari, kteří trochu zaostávali. Takový Leclerc však při svém nejrychlejším pokusu hned dvakrát narazil na plastové tašky, které se povalovaly na okruhu. Sedmé místo obsadil Lando Norris, osmé Lewis Hamilton, deváté Lance Stroll a desáté Alex Albon.

Program VC Saúdské Arábie bude pokračovat v 18:00 druhým volným tréninkem.

FOM

Live

Související zprávy