logo F1live.cz

Alonso potvrdil dobrou formu Aston Martinu a ovládl druhý trénink

Fernando Alonso
© X/Aston Martin
Matúš Pavlík
Matúš Pavlík7. 3. 2024

Fernando Alonso naznačil velmi dobrou formu monopostu AMR24, když v prvním tréninku obsadil druhé místo. Ve druhém tréninku tento výsledek ještě vylepšil, když byl nejrychlejší ze všech. I když se španělský matador nestane hlavním favoritem na vítězství, pro jeho tým, který byl v Bahrajnu pátý nejrychlejší, je to závan naděje.

Aston Martin se zdá být zvláště silný v technickém prvním sektoru plném rychlých a dlouhých zatáček. V tomto místě je jeho monopost asi o dvě desetiny rychlejší než Red Bull a Ferrari, a o asi tři desetiny před Mercedesem a McLarenem. Pro stáj ze Silverstone je to zatím značně pozitivnější víkend než v Bahrajnu.

Za Fernandem je pole hezky vyrovnané. V nejlepší čtyřce najdeme monoposty čtyř různých týmů. Nejblíže se k Aston Martinu dostal ve čtvrtek večer druhý George Russell. „Až“ třetí je nejrychlejší muž prvního tréninku Max Verstappen. Čtvrté místo obsadil Charles Leclerc.

Od pátého místa dolů nám začíná „sekce týmových kolegů“ s Pérezem, Strollem, Sainzem a Hamiltonem. Právě u Lewise se musíme zastavit, protože pro sedminásobného šampióna skončil druhý trénink předčasně. Po nevinně vypadajícím výletu mimo trať týmu oznámil, že nemá žádný výkon a zamířil do boxů. Hamilton se přitom celý den stěžoval na nestabilní zadní část monopostu a byl objektivně pomalejší než týmový kolega.

Deváté místo obsadil Pierre Gasly, kterému však nikdo nebude věřit, že jeho Alpine je rychlejší než desátý McLaren v rukou Oscara Piastriho. Papájový tým tu měl být jedním z černých koní, protože monopost MCL38 by měl být dobrý v rychlých zatáčkách. Zatím však zůstává spíše nenápadný, co potvrzuje i dvanáctý Lando Norris.

Program Velké ceny Saudské Arábie bude pokračovat třetím tréninkem v pátek od 14:30 a potom kvalifikací od 18:00.

FOM

Live

Související zprávy