logo F1live.cz

Hamilton tajil přestup do Ferrari i před otcem: Byl to i můj sen, přiznal Anthony

Anthony Hamilton
© Twitter/Mercedes
Matúš Pavlík
Matúš Pavlík13. 3. 2024

„Naši kariéru jsme začali v Itálii a rádi bychom ji i zakončili v Itálii v červených barvách.“ Tato slova vyslovil Anthony Hamilton, otec Lewise Hamiltona, ještě v roce 2018. Spekulace o přestupu sedminásobného šampiona do Maranella se pravidelně objevovaly během celé jeho kariéry. Nyní se staly skutečností a jak se ukázalo, nejen Lewis, ale i Anthony Hamilton je fanouškem Ferrari.

Při diskusích o přestupu Lewise Hamiltona do Ferrari se přímo zhmotňují slova Sebastiana Vettela. „I kdybyste šli do Mercedesu a oni vám říkali, že Mercedes je největší značka na světě, tak i oni jsou fanoušci Ferrari.“ Samozřejmě, ne každý s tím bude souhlasit, ale po Scuderii touží každý závodník. Kouzlo červeného Ferrari bylo příliš silné i pro Lewise Hamiltona.

V Saúdské Arábii jsme v garáži Mercedesu viděli i jeho otce Anthonyho, který ještě jednou podtrhl slova Sebastiana Vettela. „Ano, byl to částečně i můj sen, stejně tak i jeho,“ odpověděl otec sedminásobného šampiona na otázku, zda přestup do Ferrari byl i jeho snem.

„Víte, je to jedna z těch věcí, když jste malý kluk, vždy sníte o závodění za Ferrari. Milujeme všechny tradiční týmy, McLaren a Mercedes, ale červené auto je ten největší sen,“ prohlásil Anthony Hamilton.

Ten přiznal, že Lewis svůj přestup do Ferrari tajil i před ním. Ještě neznáme úplně celý příběh o přestupu sedminásobného šampiona do nejstaršího týmu ve F1, jak přesně se to celé upeklo a proč bylo rozhodnuto oznámit to takto brzy. Víme, že Lewis krátce před spečetěním přestupu změnil svůj manažerský tým a vše probíhalo v absolutním utajení. Informována o tom nebyla ani jeho nejbližší rodina.

„V podstatě ano,“ odpověděl Anthony na otázku, zda je pravda, že Hamilton neřekl o svých jednáních s Ferrari ani svým rodičům. „Jde o to, že je to jeho věc. Vždycky mám tušení, že se něco děje, ale je to jeho smlouva a jeho rozhodnutí.“

Je pravda, že Lewise kdysi zastupoval a manažoval jeho otec, ale rodina postupem času od této praxe upustila. Sám Hamilton novinářům v Džiddě řekl, že rodiče mohou svést mladého závodníka na scestí. Nejen ve Formuli 1, ale ve všech sportech obecně platí, že často je lepší rodinu a obchod úplně oddělit.