logo F1live.cz

Ve druhém tréninku se kvůli dešti téměř nejezdilo. Nejrychlejší čas zajel Piastri

Oscar Piastri
© X/McLaren
Matúš Pavlík
Matúš Pavlík5. 4. 2024

Druhý trénink na VC Japonska ovlivnilo počasí. Druhou tréninkovou hodinu by se dalo zjednodušeně shrnout následovně: bylo příliš mokro na slicky a příliš sucho na intermediálky. Pro týmy nedávalo skoro žádný smysl, aby vyjely na trať a proto to vlastně ani nikdo neudělal.

Odejelo se jen pár kol. Nejprve to vypadalo, že trať dostatečně vyschne, ale pak opět sprchlo. Piloti tedy odejeli jen pár kol a i to jen někteří. Většina vyjela na trať až v úplném závěru, aby si nacvičila starty.

Výjimkami byli v podstatě jen Oscar Piastri, Lewis Hamilton a Júki Cunoda. Domácí miláček se dlouho držel na prvním místě díky času na pneumatikách do přechodných podmínek. V úplném závěru však trať dostatečně vyschla a někteří to přece jen zkusili na slickách. Cunodu nakonec překonali Oscar Piastri, Lewis Hamilton a Charles Leclerc, kteří se zařadili na prvních třech místech nepodstatného pořadí druhého tréninku.

Logan Sargeant, jehož Williams mechanici nestihli opravit po nehodě v prvním tréninku, tak ani nepřišel o žádný důležitý čas na trati. Větší problém tak představuje skutečnost, že zničil přední a zadní křídlo nové specifikace.

Program v Suzuce bude pokračovat v sobotu třetím tréninkem od 4.30 hod. a kvalifikací od 8.00 hod. našeho času.

Live

Související zprávy