logo F1live.cz

McLaren se posílil o další dámu

30. listopadu 2023, 15:27

McLaren má novou ředitelku obchodního provozu F1. Stala se jí Stephanie Carlin.

Další rychlé zprávy

dnes 11:31

“Mám jeden vtipný moment z boxové uličky ze včera před tím, než zasvítilo zelené světlo,” píše Will Buxton na svých sociálních sítích. “Když jsem procházel kolem garáže Haasu, jeden z kluků vytáhl z kapsy lžičku a mrkl na mě.”

Pokud jste sledovali novou sérii Drive to Survive, určitě vás pobavila hláška Willa Buxtona, na kterou odkazoval mechanik Haasu: “Haas je ve velmi těžké situaci. Oni nevytáhli nůž tam, kde se bude střílet. Oni vytáhli lžičku.”

dnes 11:21

Lando Norris, George Russell a Alex Albon si zazávodili na motokárách.

Alex Albon se pokusil získat vítězství zkrácením tratě, ale hořce toho litoval, když spolkl asi půl kilo hlíny. Vítězem se stal Lando Norris.

Alex Albon tries to gain advantage, eats dirt instead (Sky Sports Lando vs George vs Albon)

dnes 08:31

Red Bull a Williams mají v historických tabulkách stejný počet vítězství (114). Velký rozdíl však vidíme v procentuálním vyjádření. Zatímco Williams vyhrál jen 13,77% velkých cen, kterých se zúčastnil, v Red Bullu je to až 30,81 procenta.

Více triumfů než tato dvojice mají už jen Ferrari (243), McLaren (183) a Mercedes (125). To znamená, že červení býci mohou již v této sezóně předstihnout stříbrné šípy.

včera 20:42

Takto to vypadalo v “komentátorské kabině” s fanoušky na Nova Sport 5. Števo Eisele, Pepa Král a Pavel Fabry sledovali přímý přenos na stejných obrazovkách jako přibližně dvacítka fanoušků.

včera 20:39

Nejrychlejší zastávka v boxech se podařila Scuderii Ferrari. Mechanici vyměnili pneumatiky na autě Charlese Leclerca za 2,23 sekundy. Ferrari v tomto hodnocení dokonce získalo double.

Druhým nejlepším týmem při pitstopech byl Red Bull.

včera 20:14

Šachovnicovou vlajku na VC Bahrajnu mával Jeremy Clarkson.

včera 20:10

Kevin Magnussen po zisku dvanáctého místa: “Jsem tak trochu spokojen, ale neskáču radostí. Zdá se, že naše letošní auto pracuje s pneumatikami o něco lépe.”

včera 20:10

Na Velké ceně Bahrajnu jsme viděli celkem 43 zastávek v boxech. Piloti jeli výhradně na měkké a tvrdé směsi.

Pirelli pro nás tradičně připravilo infografiku.

včera 20:09

Alpine se pomalu rozpadá. Podle portálu The Race měli rezignovat technický ředitel Matt Harman a šéf aerodynamického oddělení Dirk de Beer.

Rezignace měli podat již v předchozích dnech, kdy už bylo jasné, že Alpine je ve velmi hluboké krizi.

Dvojice zatím pracuje s týmem a není jasné, kdy definitivně odejde. V závislosti na tom, jak jsou koncipovány jejich smlouvy, je možné, že si ještě “užijí” svou výpovědní lhůtu v Enstone.

včera 20:09

Max Verstappen zvítězil osmkrát v řadě. Ještě dva triumfy a vyrovná svůj rekord z minulého roku.

včera 20:08

Ricciardova vysílačka po Cunodově výbuchu: “Co do čerta?! Nechám si to na později…”

včera 20:07

Christian Horner dnes na startovním roštu doprovázeli 51procentní majitelé z Thajska. Vlevo můžeme vidět Čalerma Júvitju.

Red Bull ukázal, že stojí za šéfem závodního týmu. Stejně tak Geri Halliwellová, která se zúčastnila VC Bahrajnu, aby doprovodila svého manžela.

Další rychlé zprávy