logo F1live.cz

Hitech s novou jezdeckou sestavou

30. listopadu 2023, 15:41

Tým Formule 2 Hitech budou v příštím roce reprezentovat Paul Aron a Amaury Cordeel.

Další rychlé zprávy

dnes 13:51

Sauber má nového partnera, jímž je společnost Zero Petroleum, která si klade za cíl výrobu uhlíkově neutrálních paliv “jen ze vzduchu a vody”.

Zakladatelem společnosti je Paddy Lowe, bývalý technický ředitel Mercedesu, Williamsu a McLarenu.

dnes 13:42

Sportovní insider Joe Pompliano zhodnotil VC Bahrajnu ještě před jejím skončením: “Max Verstappen je o šestnáct sekund před svým týmovým kolegou (a všemi ostatními) už v polovině prvních závodů sezóny.”

“Sledovanost v USA už loni poklesla o 10 procent a přetrvávající dominance Red Bullu to jen zhorší. Liberty Media s tím nemůže být spokojená,” píše na svém Twitteru.

dnes 11:31

“Mám jeden vtipný moment z boxové uličky ze včera před tím, než zasvítilo zelené světlo,” píše Will Buxton na svých sociálních sítích. “Když jsem procházel kolem garáže Haasu, jeden z kluků vytáhl z kapsy lžičku a mrkl na mě.”

Pokud jste sledovali novou sérii Drive to Survive, určitě vás pobavila hláška Willa Buxtona, na kterou odkazoval mechanik Haasu: “Haas je ve velmi těžké situaci. Oni nevytáhli nůž tam, kde se bude střílet. Oni vytáhli lžičku.”

dnes 11:21

Lando Norris, George Russell a Alex Albon si zazávodili na motokárách.

Alex Albon se pokusil získat vítězství zkrácením tratě, ale hořce toho litoval, když spolkl asi půl kilo hlíny. Vítězem se stal Lando Norris.

Alex Albon tries to gain advantage, eats dirt instead (Sky Sports Lando vs George vs Albon)

dnes 08:31

Red Bull a Williams mají v historických tabulkách stejný počet vítězství (114). Velký rozdíl však vidíme v procentuálním vyjádření. Zatímco Williams vyhrál jen 13,77% velkých cen, kterých se zúčastnil, v Red Bullu je to až 30,81 procenta.

Více triumfů než tato dvojice mají už jen Ferrari (243), McLaren (183) a Mercedes (125). To znamená, že červení býci mohou již v této sezóně předstihnout stříbrné šípy.

včera 20:42

Takto to vypadalo v “komentátorské kabině” s fanoušky na Nova Sport 5. Števo Eisele, Pepa Král a Pavel Fabry sledovali přímý přenos na stejných obrazovkách jako přibližně dvacítka fanoušků.

včera 20:39

Nejrychlejší zastávka v boxech se podařila Scuderii Ferrari. Mechanici vyměnili pneumatiky na autě Charlese Leclerca za 2,23 sekundy. Ferrari v tomto hodnocení dokonce získalo double.

Druhým nejlepším týmem při pitstopech byl Red Bull.

včera 20:14

Šachovnicovou vlajku na VC Bahrajnu mával Jeremy Clarkson.

včera 20:10

Kevin Magnussen po zisku dvanáctého místa: “Jsem tak trochu spokojen, ale neskáču radostí. Zdá se, že naše letošní auto pracuje s pneumatikami o něco lépe.”

včera 20:10

Na Velké ceně Bahrajnu jsme viděli celkem 43 zastávek v boxech. Piloti jeli výhradně na měkké a tvrdé směsi.

Pirelli pro nás tradičně připravilo infografiku.

včera 20:09

Alpine se pomalu rozpadá. Podle portálu The Race měli rezignovat technický ředitel Matt Harman a šéf aerodynamického oddělení Dirk de Beer.

Rezignace měli podat již v předchozích dnech, kdy už bylo jasné, že Alpine je ve velmi hluboké krizi.

Dvojice zatím pracuje s týmem a není jasné, kdy definitivně odejde. V závislosti na tom, jak jsou koncipovány jejich smlouvy, je možné, že si ještě “užijí” svou výpovědní lhůtu v Enstone.

včera 20:09

Max Verstappen zvítězil osmkrát v řadě. Ještě dva triumfy a vyrovná svůj rekord z minulého roku.

Další rychlé zprávy