logo F1live.cz

Počet předjížděcích manévrů na VC Číny

15. dubna 2024, 16:37

Počet předjížděcích manévrů na VC Číny. V roce 2016 jsme jich viděli až 170, což byl do loňského závodu v Holandsku absolutní rekord Formule 1.

Number of overtakes in each of the last 10 Chinese Grands Prix.
byu/FormulaStatAnalysis informula1

Další rychlé zprávy

včera 15:52

Jak by to vypadalo, kdyby se v Monaku jezdilo v protisměru? Vyzkoušel to Charles Leclerc.

včera 15:13

Jak si Nico Hülkenberg loni poradil s Loganem Sargeantem. Tento jeho počin byl později zvolen za předjížděcí manévr měsíce. Dokazuje, že v Monaku se dá předjíždět, ale potřebujete pořádnou dávku odvahy, agresivity a také spolupráci ze strany druhého pilota.

včera 15:09

Novinář Joe Saward ve svém sloupku: “Ptáčci cvrlikají, že Hülkenberga nahradí v Haasu Ocon a druhá sedačka připadne Bearmanovi, i když se ještě nic neoznámilo. Ocon je však i na seznamu Audi. Říká se, že pokud Ocon ani Sainz nepodepíší s Audi, toto místo připadne Pierrovi Gaslymu.”

včera 14:30

Pokouší se bývalý šéf Ferrari Mattia Binotto o návrat do F1? Švýcarsko-italský inženýr se objevil v Imole. Zatímco italský deník Gazzetta dello Sport hovoří o jeho jednání s Aston Martinem, samotný Binotto byl takto viděn v pohostinském zařízení Red Bullu i v přítomnosti svého bývalého podřízeného Laurenta Mekiese.

včera 14:27

Esteban Ocon na filmovém festivalu v Cannes.

včera 11:31

Dánský závodník Frederik Vesti byl ještě nedávno kandidátem na místo ve Williamsu. Nedokázal se však prosadit a dnes jezdí ve sportovních automobilech, ale ani zdaleka ne na té nejvyšší úrovni. Evropská série Le Mans a evropský vytrvalostní pohár skutečně nejsou bojištěm pro vicemistra Formule 2.

včera 11:14

Na VC Monaka v roce 2021 zastavil Valtteri Bottas u svých mechaniků a už se nepohnul. Utahovací pistole totiž obrousila matici kola a nebylo možné ho odmontovat. Valtteri musel odstoupit a mechanici se trápili se zaseknutým kolem celé hodiny. Přišli jim dokonce pomoci i kolegové z Ferrari se speciálním vybavením, ale marně. Auto putovalo do továrny, kde kolo s velkou slávou odmontovali až v úterý. S dávkou ironie se dá říct, že šlo o nejdelší pit stop v dějinách.

21. května 2024, 17:58

Podle reportéra mexického Fox Sports Luise Manuela Lópeze odmítl Sergio Pérez roční kontrakt od Red Bullu. Týmu předložil protiponuku a dožaduje se dvouleté smlouvy.

21. května 2024, 12:50

Oscar Piastri: „Hledám v rodokmenu nějaké stopy po monackých kořenech.“

Charles Leclerc: „Můžu si tě adoptovat, pokud chceš.“

Oscar Piastri: „Říkejte mi Oscar Jack Piastri-Leclerc. Chci se ve čtvrtek setkat s mým novým bratrem Leem (psem Charlese Leclerca, pozn. red.), pokud může přijít do McLarenu.“

Nicole Piastri (máma Oscara): „Charlesi, mám nějaké otázky.“

21. května 2024, 12:42

Takový zvláštní příspěvek zveřejnil tým McLaren. Pravděpodobně chystá do Monaka speciální lakování a podle tohoto tajemného videa dojde k úplné změně barevné schémy.

21. května 2024, 12:34

Během VC Emilia Romagna nám trochu unikl tento pěkný předjížděcí manévr Estebana Ocona na Valtteriho Bottase z vnější strany v zatáčce Piratella.

21. května 2024, 12:30

Švýcarský deník Blick uvádí, že Pierre Gasly, Esteban Ocon, Júki Cunoda a Felipe Drugovich jsou „plán B“ automobilky Audi v případě, že se Němci nedohodnou s Carlosem Sainzem.

Další rychlé zprávy