logo F1live.cz

Formu1a.uno: Aramco hodlá převzít Aston Martin a podepsat Verstappena s Neweym

Fernando Alonso
© LAT/Aston Martin
Tomáš Masár
Tomáš Masár20. 3. 2024

Aston Martin by mohl změnit majitele. Italský portál Formu1a.uno tvrdí, že se o koupi britského týmu usiluje společnost Aramco, která se v případě, že bude úspěšná, zaměří na získání Maxe Verstappena a Adriana Neweyho z Red Bullu.

Vnitřní třenice v Red Bulle by mohly ovlivnit budoucnost klíčových postav tohoto celku, jakými jsou Max Verstappen a Adrian Newey. O Holanďana s Britem se má dlouhodobě usilovat hned několik týmů a jejich počet by se nově mohl ještě rozrůst.

Dalším ze zájemců by mohl být již brzy Aston Martin. Objevují se totiž náznaky o prodeji týmu ze strany Lawrence Strolla. V takovém případě by se novým vlastníkem britského týmu podle portálu Formu1a.uno zřejmě stala saúdskoarabská společnost Aramco, která je v současnosti jedním z klíčových partnerů Formule 1, a která disponuje nesmírným kapitálem.

V případě, že by společnost převzala Aston Martin, by svou pozornost zaměřila na hvězdné duo Red Bullu – Maxe Verstappena a Adriana Neweyho. Je však nepravdepodobné, zda by závodník a inženýr byli ochotni opustit „zlatý důl,“ kterým tým z Milton Keynes v současnosti je – a to i přes neshody, které v garáži rakouského celku momentálně panují.